Archiv Elektronického zpravodaje

8. 12. 2014

Vážení obchodní přátelé,

v diskuzích s Vámi narážíme na rezervy ve vaší argumentaci při nabídkách výrobků. Často slýcháme: "dal jsem jim cenu, tak uvidíme".
Jsme hluboce přesvědčeni, že pokud přistoupíte na hru typu: "pošlete cenu" bez možnosti si obhájit kvalitu použitých materiálů, zpracování, bez možnosti zjištění, co je pro klienta doopravdy důležité (termín dodání, cena, odolnost, použité materiály, životnost produktu,....), prohráváte. Nevyslovené bývá často to nejdůležitější!
Ať máte malou či velkou firmu,  Váš prodejní úspěch velmi často záleží na tom,  jak kvalitně dokážete prezentovat svou nabídku Vašim zákazníkům!
Můžete vyrábět mnohem kvalitněji, než kdokoli jiný, ale pokud nebudete schopni použít správné argumenty o kvalitě použitých materiálů, vysvětlit jejich výhody, přesvědčit klienta o dobrém poměru cena/kvalita...., pak prohráváte.
Kvalitní a úspěšná prezentace Vašich nabídek je základním předpokladem Vaší produkce. Pokud ji nezvládnete, nevyrábíte a nevyděláváte!
My prodáváme kvalitní komponenty HPL vysokotlaké lamináty a v této oblasti Vám s argumentací můžeme být nápomocni.
 
Zde jsou některé z našich tipů:
HPL lamináty jsou materiály vyrobené za vysoké teploty a tlaku. Jejich odolnost je ve všech měřitelných parametrech mnohonásobně vyšší než u dekoračního papíru ( tzv. "lamino" desek).
Jen v oblasti abrazivního poškození jsou prokazatelně 15 x odolnější než povrch "lamino" desek.
Protože neexistují dle norem srovnatelné testy těchto materiálů, často si výrobci dělají srovnání sami.  (Jedny z testů si pro sebe nechala dělat v roce 2004 firma SAPELI.) - na vyžádání zašleme.
Kompozitní panely HPL nejsou však 15 x dražší! Jejich cena začíná na přibližně dvojnásobku ceny za "lamino" - papír na DTD.
Zeptejte se sami sebe, zda lze srovnávat tloušťku, tvrdost, odolnost standardního HPL vysokotlakého laminátu o tl. 0,9 mm s dekoračním papírem o tl. 0,15 mm?
Jakou životnost má nábytek vyrobený z HPL vysokotlakého laminátu? Desítky let! U nás i v zahraničí slouží často nábytek vyráběný z HPL v 60 letech minulého století a na jeho vzhledu mnohdy výrazná poškození nejsou. Jak bude vypadat za pár let nábytek vyráběný z "lamino" desek? Odpovězte si sami.
Dodávali jsme kompaktní desky na stoly pro třídící uzly význačného přepravce. Denně (směna 24 h) zde "zabrzdí" několik tisíc balíků a dalších zásilek. Na naše každoroční dotazy na stav desek nám odpovídají stále stejně. Výměna není nutná.
Zeptejte se svých klientů, zda chodí na poštu. Pokud ano, ať se zde podívají na kvalitu desek stolů. Po 2 letech manipulace s dopisy je plocha viditelně narušená. U kancelářského nábytku (z "lamina") to bývá v průměru 3 - 5 let. Pokud si Vaši klienti chtějí kupovat nábytek na takto omezenou dobu, je to v pořádku.  
Na jednání s klientem potřebujete znát, co klient chce, co je pro něj důležité. Ptejte se a ptejte se! :
Zeptejte se klienta, co od výrobku očekává! Ptejte se, jak ho bude využívat. Jak dlouho chce, aby mu spokojeně sloužil? Co je pro něj (ve spojení s výrobkem) důležité (odolnost proti poškození, odolnost proti průniku vody, barevná stálost, ..).  Hledejte jeho preference a těm se přizpůsobte. 
Tyto získané informace jsou základním předpokladem, abyste uspokojili klienta a dosáhli zisku!    
Nebuďte pasívní. Převezměte iniciativu! To je první krok k úspěchu.
Ať se Vám daří.
S pozdravem Petr Německý

PS: Na rok 2015 připravujeme pro Vás mnoho novinek:
.....nové typy a rozměry nosičů pro lepený program HPL (MDF, několik typů překližky,...)
.....velké změny v produkci u Abet Laminati
.....nové výrobce HPL s originálními dekory a dobrými cenami
.....rozšíření skladových zásob HPL a kompaktních desek
.....další nové materiály.
 

Objednávkový formulář