Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro architekty
  Přihlášení zpravodaje Máte-li zájem dostávat e-mailem zdarma informace a aktuality o laminátech pro truhláře, prosím zaregistrujte se k odběru.
E-mail  
Jméno Příjmení
Společnost Vyberte prosím Vaše zaměření
 

Rady a nápady pro Váš nábytek

Základní vyjasnění části pojmů a názvů materiálů používaných v moderním zpracovatelském dřevoprůmyslu (DTDL, LTD, CPL, HPL)

Základní vyjasnění části pojmů a názvů materiálů používaných v moderním zpracovatelském dřevoprůmyslu (DTDL, LTD, CPL, HPL)

Budeme se zde zabývat jen nejběžnějšími pojmy a nejběžnějším výstupem z výroby. Samozřejmě u mnoha výrobců jsou drobné rozdíly již ze samé podstaty snahy o odlišení produkce a úsilí získat nějakou výhodu před konkurencí. DTDL, (LTD) „lamino“ desky.
Laminát není lamino

Laminát není lamino

Pozor na zaměňování názvů. HPL - vysokotlaký laminát Jde o velmi odolný materiál. Jeho výroba probíhá ve stacionárních lisech, kde za vysoké teploty a tlaku jsou lisovány kraftové papíry. Na pohledové straně je dekorační folie a na ní je ještě průhledná krycí folie. Povrch může mít mnoho struktur.
HPL (vysokotlaký laminát)

HPL (vysokotlaký laminát)

Jedná se o velmi odolný materiál určený pro výrobu nábytku a dalším použití v interiéru. Dnešní možnosti výběru dekorů, barev, povrchových struktur jsou velmi rozsáhlé. Výroba vysokotlakého laminátu probíhá vždy ve stacionárním lise.

Vysokotlaké lamináty HPL, kompaktní desky, kovolamináty, dýhy.

Proč používat HPL - vysokotlaké lamináty?

Kvalita začíná výběrem materiálu! Kvalitní nábytek lze vyrobit pouze z kvalitních materiálů! Protože vysokotlaký laminát HPL nabízí kvalitní, odolný povrch na mnoho let. Nepřeberné množství variant  barev, struktur, povrchů i individuální řešení - digitální tisk! Kvalita není drahá! Povrch z vysokotlakého laminátu je prokazatelně více jak 15x odolnější než povrch "lamino" desky (LTD, DTDL)! Dlouhodobá životnost HPL laminátů, množství barev, struktur předurčuje tyto materiály pro hodnotný design interiérů. Nabízíme Vám odbornou podporu, znalosti a velmi zajímavé ceny HPL laminátů. pro Vaše výrobní realizace.

Vysokotlaký laminát  Jsme autorizovaní prodejci HPL  (vysokotlakých laminátů), kompaktních desek - compact a dalšího zboží od  výrobců:

Většina firem  má certifikát Marine či RINA, charakterizující vysokou kvalitu produkce pro použití v námořním a leteckém průmyslu. 

Užití vysokotlakého laminátu (HPL), kovolaminátů a dalších dekoračních materiálů:

Interiérové aplikace laminátu, kovolaminátu: obložení stěn, dělící stěny, kuchyňský nábytek, školní nábytek, magnetické tabule, koupelnový nábytek, nábytkové stěny, jídelní stoly, konferenční stolky, pracovní desky kuchyní, velmi tvrdé a odolné povrchy pro namáhané plochy (např. bowlingové dráhy). Formica lamináty (HPL) v barvách s profilovanými povrchy: skupiny Rigato, Sculpted, Microdot. Například obsáhlá kolekce Doors range - lamináty Formica (vysokotlaké lamináty) - HPL nabízí velmi vhodný materiál pro výrobu dveří s optimálními dveřními formáty. Kompaktní desky - kuchyňské pracovní desky, obložení stěn, obložení stěn kuchyní mezi skříňkami, designové stoly,  interiér lodí, nábytek, fasády domů, podbití krovů, ploty a jiné odolné aplikace. Cubicles - kabinky - dělící příčky pro wc a koupelny, šatny. Dodává se taktéž jako bezpečné a lehké výplně dveří (i průsvitné), nábytek pro použití v chemických laboratořích apod. Laminát se také dělí i z hlediska použití. Kovolaminát se používá převážně na svislé plochy. Laminát pro horizontální použití snese ty nejnáročnější podmínky. Exteriérové aplikace - kompaktní desky: Abet Laminati - MEG, Formica, Kronospan, Resopal, Polyrey, Westag & Getalit AG,  (speciality - např. Cembrit): pro odvětrávané fasádní desky, obložení stěn domů, výplně zábradlí, výplně balkónů, dětská hřiště. Materiál pRal - umělý kámen od fa ABET Laminati se používá na pracovní desky kuchyní, dřezy i další interiérové aplikace. Interiérové řešení - dekorační fólie SIBU, Of-Stone (beton)......

Zpracování vysokotlakého laminátu (HPL):

Je možné jej používat jako kompaktní desku v tloušťkách od 2 do 30 mm. Pokud jej používáme v nejběžnější tloušťce (do 1 mm) je nutné jej lepit na podkladový materiál (DTD, MDF, HDF, překližku, laťovku). Druh použitého lepidla a tloušťka podkladového materiálu nám předurčuje použití tkz. protitahu. Pro zabránění tvarových deformací. Dodáváme též kontaktní lepidlo Bostik 1517 - lepí HPL bez použití lisu! Na videu uvidíte lepení HPL pomocí kontaktního lepidla, řezání, frézování a další postupy.  Nabízíme také vysokotlaký laminát (HPL), už oboustranně nalisované na nosičích DTD, MDF, Multiplex desce a pod. (ABET Laminati, FormicaPolyrey, FunderMAX, Pfleiderer). Vhodné pro větší aplikace: kabinkové systémy, šatny, obložení stěn  (výhodná a odolná alternativa proti malbě, tapetě).

Přiřazení barevného standardu k dekoru HPL:
Porovnání barevnosti HPL podle barevných standardů (RAL, Pantone, NCS) je vždy pouze orientační, záleží na pohledu pozorovatele. Pokud chcete provést vlastní srovnání, požadujte reálný vzorek HPL.
 

Pro usnadnění vaší práce nabízíme také již nalepené HPL vysokotlaké lamináty na nosných deskách. Více informací naleznete na: www.laminat4u.cz


Lepidlo Bostik 1517 a Spray-Kon pro lepení laminátů HPL bez použití lisu:

Dodáváme vyzkoušené a oblíbené lepidlo Bostik 1517 pro lepení laminátů bez použití lisu. Jedná se o kontaktní, polychloroprenové lepidlo. Aplikace je velmi snadná. Nanáší se stříkáním, nebo válečkem s textilním chlupem, viz naše instruktážní videa . Další alternativou pro lepení laminátů bez použití lisu je lepidlo Spray-Kon. Dodáváno ve spreji i v tlakové nádobě 17 kg viz: naše instruktážní videa.