Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro truhláře Lamináty pro architekty
  Přihlášení zpravodaje Máte-li zájem dostávat e-mailem zdarma informace a aktuality o laminátech pro truhláře, prosím zaregistrujte se k odběru.
E-mail  
Jméno Příjmení
Společnost Vyberte prosím Vaše zaměření
 

Rady a nápady pro Váš nábytek

Základní vyjasnění části pojmů a názvů materiálů používaných v moderním zpracovatelském dřevoprůmyslu (DTDL, LTD, CPL, HPL)

Základní vyjasnění části pojmů a názvů materiálů používaných v moderním zpracovatelském dřevoprůmyslu (DTDL, LTD, CPL, HPL)

Budeme se zde zabývat jen nejběžnějšími pojmy a nejběžnějším výstupem z výroby. Samozřejmě u mnoha výrobců jsou drobné rozdíly již ze samé podstaty snahy o odlišení produkce a úsilí získat nějakou výhodu před konkurencí. DTDL, (LTD) „lamino“ desky.
Laminát není lamino

Laminát není lamino

Pozor na zaměňování názvů. HPL - vysokotlaký laminát Jde o velmi odolný materiál. Jeho výroba probíhá ve stacionárních lisech, kde za vysoké teploty a tlaku jsou lisovány kraftové papíry. Na pohledové straně je dekorační folie a na ní je ještě průhledná krycí folie. Povrch může mít mnoho struktur.
HPL (vysokotlaký laminát)

HPL (vysokotlaký laminát)

Jedná se o velmi odolný materiál určený pro výrobu nábytku a dalším použití v interiéru. Dnešní možnosti výběru dekorů, barev, povrchových struktur jsou velmi rozsáhlé. Výroba vysokotlakého laminátu probíhá vždy ve stacionárním lise.

Kompaktní desky - Compact

Kompaktní desky - vyrábí se vrstvením papírů nasycených pryskyřicemi a jejich zpečením za vysoké teploty a tlaku. Tloušťky od 2 mm do 40 mm. Přední výrobci: Abet Laminati, Formica, Kronospan, Polyrey, Pfleiderer, Trespa,...

Kompaktní desky jsou určené pro interiér i exteriér. Jejich odolný povrch a poměrně stálé vlastnosti je předurčuje pro nejnáročnější aplikace. V interiéru: pracovní desky, dveře, nábytek pro čisté provozy, desky stolů, laboratorní nábytek, , jako odolné materiály proti otěru - stoly pro distribuční střediska, pošty, expedice zboží, dělící příčky v toaletách, šatní systémy a pod. V exteriéru: zábradlí balkónů, dětská hřiště, ploty, dveře, fasádní aplikace, lavičky atd.